Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı okuma ve anlama yöntemleri Dünya'da gayet yaygın ve bilinen bir eğitim şeklidir. Ülkemizde ise yaklaşık 40 seneden beri kişisel gelişim merkezlerinde bireysel kurslar ile verilmektedir. 

Hızlı okuma genel olarak bir alışkanlık değişimidir. Sıradan olan okuma stilini değiştirmek için, hızlı okuma yöntemleri kullanmak şarttır. 

Hızlı okuma yöntemleri ilk olarak göz kaslarını geliştirmek ile başlıyor. İnsan bedeninde kas yapılarının hepsi gelişmeye müsait yapılardır. Bir sporcunun günlük idman yapmasıne benzetecek olursak, hızlı okuma içinde göz kaslarını geliştirmek gerekmektedir. Bunun için online platformda her gün göz kaslarını geliştirme antremanları yapılmaktadır.

En önemli egzersizlerin arasında görüş açısını genişletme uygulamaları bulunmaktadır. Sağlık bir insan gözü bilinenin aksine çok daha geniş alanı tek seferde görebilmektedir. Online platform içerisinde 4 farklı uygulama ile görme alanını genişletme uygulamaları bulunmaktadır.

Hızlı okumanın temelini TAKİSTOSKOP çalışmaları oluşturmaktadır. Bu yöntem ise gözün metin üzerinde bekle süresini kısaltmak için kullanılmaktadır. Online platformda yine günlük çokça hızlı görme ve göz çevikliğini artışını sağlayan  uygulamalar yapılmaktadır.

Göz kaslarını geliştirme, görme alanını genişletme ve göz çevikliğini artırma çalışmalarını metinler üzerinde hıza dönüştürmek için blok okuma ve grup okuma antremanları yapmak gerekmektedir. Bu yöntemde online platform da 4 farklı yöntemle verilmektedir. 

Bu egzersizlerin yanı sıra da beyin egzersizleri ile okuma sırasında dikkat ve odaklanma uygulamaları yapılması gerekmektedir. Online platform içerisinde beyin egzersizleri bölümünde dikkat ve odaklanma çalışmaları yer almaktadırlar.

Yukarı da anlatılan usüller ile hızlı okumaya geçmek kaçınılmaz bir hal almaktadır. Sizinde yapmanız gereken sadece online platforma üye olmak ve 1 aylık eğitimden sonra hızlı okumak.

Sizde bu eşsiz deneyimi edinmek için eğitim gruplarını  inceleyerek kendinize en uygun eğitim grubundan sisteme üye olun ve anlayarak hızlı okumaya başlayın.

Hemen Eğitime Başlayın