Super Kids English Öğretim Sistemi

Super Kids English, 3-10 yaş grubunda bulunan hiç İngilizce görmemiş veya belirli bir bilgiye sahip çocukları akıcı İngilizce konuşmaya hazırlayan bilişimde son teknoloji benzersiz bir İnteraktif WEB uygulamasıdır. 

İngilizceyi akıcı konuşmak bisiklet kullanmak gibi beceri gerektirir. Nasıl ki sadece bisikletin parçalarını anlatmakla, uygulama olmadan, bisiklet kullanmayı öğretmek mümkün değilse, sadece ders dinlemekle, bizzat uygulama yapmadan, İngilizce konuşma becerilerini geliştirmek de mümkün değildir.

Super Kids English öğretim sisteminde çocuklar, dışarıdan herhangi bir destek almadan, bizzat uygulama yaparak konuşma ve konuşulanı anlamaya yönelik becerilerini hızla ve kalıcı olarak geliştirmektedirler.

Anne-babalar evde, öğretmenler de sınıfta, her bölümde bulunan bilgi ve beceriyi ölçen alıştırmalar sayesinde, bu hızlı gelişimi ölçmekte, çocuklarının (öğrencilerinin) hızla gelişen beceri seviyesini gözlemlemekte, onların kalıcı ve kesin başarısına şahitlik etmekte ve bu başarıyı ödüllendirmektedirler.

Anne babalar veya öğretmenler için çocukların ulaştıkları beceri seviyesini ölçmek ve değerlendirmek çok basit olup Uygulama Rehberini takip etmek yeterli olmaktadır. İngilizce bilgisi gerektirmemektedir. Yapılması gereken sadece beceriyi ölçen alıştırmalar ile öğrencinin başarı seviyesini kontrol etmektir.

Eğer öğrenci zaman kıstası olan alıştırmaları verilen zaman içinde tamamlar veya bilgi yarışması içeren alıştırmada mavi takım sıfır veya sıfıra yakın bir puan ile alıştırma tamamlanmışsa, sistemde bulunan madalyalar döktürülmekte ve bir tanesi öğrenciye takılarak öğrenci ödüllendirilmektedir. Ödülü alan çocuk Super Kid ‘e (Süper Çocuğa) dönüşmektedir. Bu başarı elde edilinceye kadar alıştırmalar bizzat çocuk tarafından tekrar tekrar yapılmalı ve ancak bu başarı elde edildikten sonra bir sonraki alıştırmaya veya bölüme geçilmelidir.

Super Kids English, bir defa yapılarak geçilecek bir ders değildir. İngilizcede temel becerileri geliştirmek ve kalıcı hale getirmek için hazırlanmış kesin ve benzersiz bir çözümdür. 

Çocuk, duyduğu her kelime veya kalıp cümleyi anında yüksek sesle tekrar etmesi için teşvik edilmektedir. Megafon tutan kuş bulunan  alıştırmalar özellikle bunun için hazırlanmıştır.

Super Kids English sistemi yabancı dil öğretimini klasik sınıf duvarlarının dışına taşıyan benzersiz bir interaktif  WEB uygulamasıdır. Bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarda kolayca ve başarı ile uygulanabilmektedir. (Akıllı telefon artık neredeyse her evde bulunmaktadır.) 

Çocuklar, sınıfta veya evlerinin sıcak ortamında, dışarıdan herhangi bir destek almadan çalışmaktadırlar. Zaman ve mekandan bağımsız, bizzat uygulayarak, yabancı dilde hızla konuşma becerileri geliştirmekte, konuşma ve konuşulanı anlamaya yönelik kalıcı bir altyapıya kavuşmaktadırlar. 

İleride, yabancı dili akıcı ve doğru  konuşabilmenin verdiği güven sayesinde, bu dili hayatları boyunca severek, rahatça ve keyifle kullanmaktadırlar.