Neden Online Platform?

bedakademi.com’un kişiye özel eğitim içeriği ve uygulamalar hazırlaması, sürekli olarak seviyeyi kontrol etmesi, kordinasyonlu bir eğitim sunması raporlama sistemi sayesinde öğrenci, öğretmeni ve veliyi aynı anda bilgilendirerek tüm hızlı okuma programlarından oldukça ileri bir seviyededir.

Online hızlı okuma ve anlama kursumuz alışıla gelmiş klasik hızlı okuma eğitimlerinden bir çok yönde ayrıcalık gösterir.

Bunların en başında ayrıcalıkdan ise AKILLI REHBER gelmektedir. Akıllı rehber, eğitim grubunuza göre, size özel bir eğitim içeriği sunacaktır. Bu eğitim içerği 30 dersten oluşur. Akıllı rehber, ilk olarak 1 dakikada okuduğunuz kelime sayısını ölçer. Daha sonra her gün ihtiyacınız olan antremanları yaptırır. Bu antremanların hızları ve seviyeleri otomatik olarak ayarlanmıştır. Sonra, her dersin sonunda sizi bir takistoskop testine tabi tutacaktır. Bu testte gösterdiğiniz performansa göre sizi bir üst seviyeye geçirecektir. Bu döngü 30 ders boyunca devam eder. Dersler bittiğinde okuma hızınız ortalama 4 kat artış gösterir.

AKILLI REHBER İLE GELİŞİM DURUMU

Eğitim süresince egzersiz uygulamalarından  (takistoskop, gruplama, hızlı okuma vs..) elde edilen verilere göre öğrenciyi geliştirmesi kaçınılmazdır. Bu gelişime bağlı olarak öğrencinin, velinin ve öğretmenin raporlar ile bilgilendirmesinide yapan sistemdir.

Sistemde egzersizlerin  yapılmaya başlandığı ilk andan itibaren, yapılan her egzersizin seviyesi veri tabanına kayıt edilecektir. Bir sonra ki günde yapılacak egzersizlerin seviyesi, veri tabanına kayıt edilen en son egzersizin seviyesini ele alır. Böylelikle aşamalı bir eğitim süreci ile seviye gelişim durumlarının raporunu geri bildirimler ile alabileceksiniz.

Her öğrencinin gelişiminin durumuna göre akıllı  sistem kendini her çalışma sonunda yeniden programlandırır. Bu şekilde her zaman bireye özgü bir çalışma programı sunmuş olacaktır. Sisteme katılacak olan her kişinin eğitim grubuna göre sisteme kaydı yapılacaktır. Öğrencinin seviyesine göre okuyacağı metinler de tamamen farklılık gösterir. Bu şekilde katılacağı eğitimde, öğrenciler için derslerine yardımcı olacak metinler okuyarak, hem hızlı okumayı öğrenip, hem de derslerinde başarı sağlayacaklardır.

Hızlı okumanın geliştiği bir bireyde dikkat ve konsantrasyon eşit seviyede artar. Buna bağlı olarak anlama oranı artış göstermiş olur. Öğrencilerin derslerinden sonra okunan metinler ile alakalı sorular sorarak anlama oranındaki artışlar rakamsal ve grafik olarak listelenip raporlamasını alabilirler.

Programımız online tabanlı olduğundan dolayı istenildiğiniz her an, istediğiz her yerden (evden, okuldan, işten v.b.) öğrenci sisteme rahatlıkla erişim sağlayabilecektir.

Hemen Eğitime Başlayın